Danske bogdepoter

Jan Erik Kamstrup, Esbjerg Havne-Service

Esbjerg Havne-Service
Dokvej 3
6700 Esbjerg
Tlf: (+45) 7513 2859 
Mobil: (+45) 2924 4986
E-mail: ehswelf@mail.tdcadsl.dk

Seaman Aalborg, Carsten Schmidt

Seaman-Aalborg
c/o Hotel Aalborg
Østerbro 27
9000 Aalborg
Tlf: (+45) 9812 1900 (Seamen's Club, Hotel Aalborg)
Tlf: (+45) 2573 9740 (Carsten Schmidt, Welfare Officer)
E-mail: carsten@seaman-aalborg.dk
Hjemmeside

International Sømandsklub, Aarhus, Paw Ankjær

Aarhus Sømandscenter
Polensgade 3
8000 Aarhus C.
Tlf: (+45) 8612 1599
Mobil: (+45) 5180 5667
E-mail: seamensclub.aarhus@mail.dk
Hjemmeside

Bogdepoter i Grønland

Sømandshjemmet i Aasiaat

Aasiaat Sømandshjem
Postbox 216
3950 Aasiaat
aasiaat@soemandshjem.gl
+299 892711
Hjemmeside

Sømandshjemmet i Nuuk

Nuuk Sømandshjem
Postbox 1021
3900 Nuuk
nuuk@soemandshjem.gl
+299 321029
Hjemmeside

Sømandshjemmet i Sisimiut

Sisimiut Sømandshjem
Postbox 1015
3911 Sisimiut
sisimiut@soemandshjem.gl
+299 864150
Hjemmeside

Udenlandske bogdepoter

International Seaman's Center, Algeciras

Algeciras, Spanien. International Seaman's Center
Avenida Virgen del Carmen 15, 3
11201 Algeciras
Tlf: (+34) 956 632 664
E-mail: algeciras@dsuk.dk
Hjemmeside

Goteborg

Göteborg, Dansk Sømandskirke i Göteborg
Thorkild Wulffsgatan 8
S-413 19 Gøteborg
Tlf: (+46) 3182 2309
E-mail: danskkirke@dankig.se
Hjemmeside

Hamborg, Benediktekirken. Præst Vicky Popp Fredslund

Hamborg, Tyskland. Benediktekirken
Den Danske Sømandskirke
Ditmar-Koel-Str. 2
D-20459 Hamburg
Tlf.: +49 (0) 40 371300 / +49 (0) 176 666 866 51
E-mail: hamborg@dankirke.de
Hjemmeside

Den Danske Kirke i Hong Kong

Hong Kong. Dansk Sømandskirke
Mariners' Club
11 Middle Road, Tsim Sha Tsui, Hong Kong
Tlf: (+852) 9490 8562
Tlf: (+852) 6795 9428
Tlf: (+852) 9199 1025
E-mail: danishroom@soemandskirken.org
Hjemmeside

Jebel Ali/ Dubai

Norwegian Seamen’s Center
252, Oud Metha Road
P.O. Box 2404, Dubai
U.A.E.

Danske præst:
Tlf.: +971 50 119 0368
Email: dubai@dsuk.dk 
Hjemmeside: www.sjomannskirken.no/dubai 

 

Handelsflådens Velfærdsråd Port Said, Mohamed S. Osman

Port Said, Egypten. SEA HEALTH & WELFARE
24 Palestine Street
Port Said 42511, Egypt
Tel  +2 066 3206706
Mobil +2 01002027848
Email: portsaid@hfv.dk

SEA HEALTH & WELFAREs velfærdsmedarbejder i Rotterdam, Jacob Christensen

Rotterdam, Holland. SEA HEALTH & WELFARE
Gedempte Zalmhaven 535
3011 BT Rotterdam
Tlf: (+031) (0)10 27 05 975
Mobil: (+031) (0)62 04 06 860   
E-mail: rotterdam@hfv.dk 

Den Danske Kirke i Rotterdam

Rotterdam, Holland. Sømandskirken
Coolhaven 1-7
3011 CG Rotterdam
Tlf: (+031) (010) 476 40 16
Mobil: (+031) (0) 637 10 22 00 (Sømandspræsten)   
E-mail: kirkenrotterdam@gmail.nl
Hjemmeside

Den danske kirke i Singapore

Singapore. Den danske Sømandskirke
10 Pender Road
Singapore 099171
Tlf: (+65) 6274 6344
E-mail: dkchurch@singnet.com.sg
Hjemmeside 

Klubben i Tanjung Pelepas

Tanjung Pelepas, Malaysia
International Seamen's Centre
Kontakt sømandskirken i Singapore
Tlf: (+65) 6274 6344
E-mail: dkchurch@singnet.com.sg